niedziela, 15 listopada 2009

Mentor

Cykl polecanych przeze mnie fotografów chciałbym rozpocząć od osoby dla mnie szczególnej: od mojego taty. To On wprowadził mnie w dziedzinę fotografii oraz ukazał mi tajniki fotografii tradycyjnej...
Ale polecenie to jest nie tylko "po znajomości" ;] Szczerze, bardzo cenię Jego fotografie i polecam się z nimi zapoznać. Specjalizuje się w fotografii otworkowej (o której w przyszłości, na pewno jeszcze napiszę), którą udoskonala coraz bardziej. Każdy kolejny aparat otowrkowy (obecnie jest to Alpin2), który buduje jest doskonalszy od poprzedniego... Każda kolejna odbitka, jest doskonalsza (ciągle dopracowujemy technologię powiększania ;] ).
Fotografia otworkowa, to jednak nie wszystko. Tato zajmuje się również fotografią wielkoformatową (mentor panorama 5x7") oraz średnioformatowa (pentacon six).
Coby za dużo się nie rozpisywać dodam, że w Żarach w ŻDK filia "Kunice", trwa wystawa fotograficzna, fotografii otworkowej, na którą serdecznie zapraszam (do 27 listopada).
Pozostaje mi jeszcze podać linki oraz zaprosić do oglądania (bo warto:) ):
- strona domowa
- profil digartowy (trochę bardziej aktualny);

Smacznego :)

5 komentarzy:

 1. Pierwsza fotografia bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcia przepiękne , gratuluję , jest się od kogo uczyć !
  Serdeczne pozdrowienia i uściski dla Taty i dla Ciebie Marcinku !

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie jest dzielić pasję z ojcem i zgadzam się w całej rozciągłości, że Twój tata to godny polecenia autor. Powodzenia z Waszą wspólną, fotograficzną przygodą !

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatni , to Alpin3 4x5 na kasety polaroida . Aparat ten był nagrodą w konkursie pinholowym na Digarcie, temat "Panorama" . Zwycięscą został Janusz Wójcik .

  OdpowiedzUsuń
 5. liczyłem ostatni, którym robiłeś dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń